Czym jest kriolipoliza? Dlaczego warto ją stosować i dla kogo jest dedykowana?

Czym jest kriolipoliza? Dlaczego warto ją stosować i dla kogo jest dedykowana?


Dieta pełna wyrzeczeń, mordercze treningi, to bardzo często za mało, by powrócić do upragnionej formy. W skutecznej walce z nadmierną tkanką tłuszczową może pomóc nowoczesna metoda powstała na początku XXI wieku. Kriolipoliza, bo o niej mowa, została opracowana przez amerykańskich lekarzy. Następnie skutecznie przyjęła się na naszym rynku i jest w nim do dziś.

Czym jest kriolipoliza?

Jest to całkowicie bezbolesny i nieinwazyjny zabieg medycyny estetycznej polegający na zamrażaniu tkanki tłuszczowej. Zamrożone zostają niechciane komórki tłuszczowe, które pod wpływem niskiej temperatury rozpadają się, osiągając żądany efekt zmniejszenia poddanej zabiegowi części ciała od tłuszczu. Kriolipoliza wypiera z rynku medycyny estetycznej inwazyjną liposukcję. Metoda zamrażania tkanek ma być bezpiecznym zamiennikiem dla odsysania tłuszczu.

Dla kogo jest kriolipoliza?

Zabieg jest przeznaczony dla osób, które nie mają potężnej nadwagi. Kiedy tkanka tłuszczowa jest zbita i gęsta, pojawia się problem z odpowiednim zassaniem. Zabieg nie jest efektywny również u osób z luźną, mało jędrną skórą – gdyż oddziałuje jedynie na tkankę tłuszczową. Natomiast jest szczególnie polecany osobom, które mimo dość szczupłej sylwetki nie mogą usunąć tłuszczu w zbędnych ilościach. Kriolipoliza jest też świetnym sposobem na walkę
z cellulitem. Co ważne, stosując się do zaleceń wskazanych w gabinecie medycyny estetycznej, nie musimy obawiać się efektu jojo.

Kriolipoliza – przeciwwskazania
Kriolipoliza jest bezpiecznym i nieinwazyjnym zabiegiem, jednak jak każda ingerencja medyczna, może być niewskazana dla niektórych pacjentów. Przede wszystkim kobiety w ciąży oraz karmiące piersią powinny zrezygnować z tego typu zabiegów. Niestety kriolipoliza jest ryzykowna dla osób cierpiących na schorzenia wątroby, choroby skóry oraz zaburzenia krążenia. Zabiegu nie wykonuje się również podczas miesiączki.

W jednym z salonów medycyny estetycznej w Tychach, za taką usługę płacimy za tzw. przyłożenia. Zabieg może odbyć się jednorazowo, lub w pakiecie czterech lub szczęściu przyłożeń. Cena kriolipolizy waha się między 200 a 800 zł. Czego nie robi się dla kilku fałdek mniej prawda?

Leave a Reply