Endermologia – czy dzięki temu zabiegowi możemy się odchudzić, pozbyć cellulitu, wymodelować sylwetkę, a nawet poprawić kontury twarzy?

Endermologia – czy dzięki temu zabiegowi możemy się odchudzić, pozbyć cellulitu, wymodelować sylwetkę, a nawet poprawić kontury twarzy?

Najlepsze sposoby na pozbycie się cellulitu można mnożyć. Pacjentki wymieniają ich setki! Balsamy chłodzące i grzejące, peelingi prestiżowych marek oraz te robione własnoręcznie, to tylko jedne z wielu sposobów na „pomarańczową skórkę”. Czy jednak istnieje lepszy sposób?

Walka z cellulitem
Dla wielu kobiet określenie jako walka wcale nie jest przesadne. Słodycze, nieregularne odżywianie, siedzący tryb pracy oraz niestety geny objawiają się najczęściej w postaci cellulitu lub krągłości w okolicach pasa, ud czy bioder. Wtedy zaczyna się walka o powrót do poprzedniej sylwetki. Wśród wyżej wymienionych metod nie wiele będzie skutecznych. Gdy wszystko zawiedzie warto skorzystać z usług zabiegu antycellulitowego, czyli endermologii.

Na czym polega?
To unikalna metoda leczenia tkanki łącznej. Jest wszechstronną, całkowicie naturalną
i nieinwazyjną metodą modelowania sylwetki i zwalczania cellulitu. Zabieg antycellulitowy, ma szerokie zastosowanie estetyczne, terapeutyczne i sportowe. Zapewnia znakomite efekty
w przypadku otłuszczeń, które są oporne na działanie diety i gimnastyki. Mechaniczna stymulacja tkanki tłuszczowej prowadzi do ożywienia metabolicznego nieaktywnej tkanki tłuszczowej, uaktywnienia jej metabolizmu i stymulacji uwalniania tłuszczu. Zbita i stwardniała tkanka, która skupia komórki tłuszczowe, ulega zmiękczeniu, co pozwala uwolnić i usunąć nawet oporny na dietę czy gimnastykę tłuszcz. Ponadto fibroblasty stymulują produkcję kolagenu i elastyny, co wzmacnia, napina i tonizuje skórę, a jednocześnie modeluje sylwetkę.

Efekty walki
Przeprowadzając skuteczny zabieg, cellulit przegrywa walkę. Efekty potrafią być spektakularne. Zwłaszcza u osób, które chcąc zredukować cellulit i pozbyć się nadmiaru wody
w organizmie. Metoda ta znacznie usprawnia krążenie żylne i limfatyczne, pobudza metabolizm komórkowy i odbudowuje strukturę skóry. W jakim czasie uzyskamy taki rezultat terapii uzależnione jest od stylu życia klientki, stanu skóry i organizmu. Pierwsze wizualne efekty mogą pojawić się w połowie ustalonej serii zabiegów.

Dostępność i koszty
Dla własnego ciała jesteśmy w stanie zrobić bardzo wiele. Na Śląsku zabieg antycellulitowy jest bardzo popularny. Taki sam trend występuję w innych mniejszych miastach aglomeracji. Na przykład endermologia w Tychach jest jednym z najbardziej popularnych zabiegów wybieranych przez pacjentki. Koszt zabiegu na całym ciele to około 400 zł. Jednakże warto zaznaczyć, aby osiągnąć duże efekty, należy systematycznie powtarzać zabieg. Cena endermologii zależna jest wtedy od częstotliwości wizyt.

W przypadku tak widocznych efektów cena całej terapii jest warta osiąganych przez zabieg efektów. Dla wielu kobiet, dzięki tej metodzie odsłanianie w lecie swoich kształtów nie jest będzie już wstydliwym kłopotem.

Leave a Reply