Lipoliza iniekcyjna – jak bezpiecznie i trwale pozbyć się tłuszczu?

Lipoliza iniekcyjna – jak bezpiecznie i trwale pozbyć się tłuszczu?

Lipoliza iniekcyjna – modelowanie sylwetki bez wysiłku

Dla wielu kobiet pozbycie się zbędnych kilogramów często jest dużym wyzwaniem. Wiele
z nich uważa, że tylko restrykcyjną dietą i wysiłkiem fizycznym można zmienić swoją sylwetkę. Jednak obecnie metody medycyny estetycznej, są tak bardzo rozwinięte, że jest możliwe, osiągniecie wyznaczonego celu bez wysiłku.

Na czym polega lipoliza?

Jest to proces chemiczny, naturalnie przebiegający w ludzkim organizmie. Polega na podaniu zastrzyków z substancji powodującej rozpuszczanie komórek tłuszczowych. W miejscu wstrzyknięcia powstaje zamierzony i kontrolowany lekki stan zapalny tkanki tłuszczowej. „Obrzęknięte” komórki pękają, a uwolnione z nich tłuszcze przechodzą do krwi, z którą trafiają do wątroby, gdzie są rozkładane, a następnie wydalane z organizmu. Z uwagi na naturalny przebieg jest to w pełni bezpieczny zabieg.

Wskazania dla lipolizy

Metoda może być zastosowana zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Obecnie jest naturalną alternatywą dla chirurgicznej liposukcji. Jest przeznaczona raczej dla osób z niewielką nadwagą lub do redukcji tkanki tłuszczowej w miejscach, gdzie dieta okazała się nieskuteczna. Ponadto nie jest to drogi zabieg. Dla przykładu ceny lipolizy w Tychach mieszczą się w przedziale od 150 zł do 400 zł. Najczęściej przeprowadza się lipolizę iniekcyjną podbródka tzw. drugiej brody. Ponadto tą metodą usuwa się: fałdy tłuszczu na brzuchu i plecach, tłuszcz na udach i pośladkach, a przede wszystkim można tym sposobem modelować całą sylwetkę.

Lipoliza iniekcyjna – przeciwwskazania

Lipolizy iniekcyjnej nie zaleca się osobom z dużą nadwagą i cukrzycą. Zabiegowi nie powinny poddawać się kobiety w ciąży w szczególności lipolizie iniekcyjnej brzucha. Podobnie osoby chorujące na raka wątroby i nerek. Ponadto cierpiącym na choroby tarczycy, zapalne skóry
i alergie również nie zaleca się stosowania lipolizy.

O bardzo dużej popularności metody z pewnością świadczy różnorodność w oferty salonów medycyny estetycznej w przeprowadzaniu lipolizy na Śląsku. Dla kobiet najważniejsze jest to, że jest to bardzo bezpieczny zabieg. Mimo wszystko przy każdym nawet drobnym zabiegu zaleca się kontakt z lekarzem. Jeśli on nie widzi przeciwwskazań, możemy rygorystycznej diecie powiedzieć nie.

Leave a Reply